دسته بندی: آزمون PTE معرفی آزمون PTE

9

مقایسه آزمون PTE با آیلتس


مقایسه آزمون PTE با آیلتس
چکیده این مطلب
انتشار: 30/11/1398 | PTE PLUS | 0 نظر | 292 بازدید

مدتی است آزمون PTE جایگاه قابل توجهی در میان آزمونهای دیگر سنجش سطح زبان به خود اختصاص داده است، در این مقاله قصد داریم مزایای آزمون PTE با سایر آزمونهای دیگر نظیر IELTS را مورد بررسی قرار دهیم.

معادل سازی آزمون PTE با آیلتس:


همانند سایر آزمون های بین المللی سنجش سطح زبان انگلیسی، آزمون PTE مورد تایید بسیاری از مراکز مهاجرتی و دانشگاهی در سراسر دنیا میباشد و سطوح مختلف آن با سایر آزمون های دیگر مورد مقایسه قرار گرفته است. جدول زیر معادل سازی سطوح نمرات PTE با آزمون IELTS و TOEFL را مورد بررسی قرار میدهد. همانطور که در این جدول مشاهده میکنید نمره 65 PTE معادل نمره 7 IELTS و نمره 79 PTE معادل نمره 8 IELTSمیباشد.

PTE-vs-IELTS | مقایسه PTE  با ایلتس


دقت بسیار بالا در ارزیابی:


آزمون PTE کاملا بر پایه کامپیوتر بوده و نیروی انسانی هیچ دخالتی در تصحیح نمره شما ندارد. الگوریتم های بسیار پیچیده هوش مصنوعی که به طور مداوم در حال یادگیری و ارتقاء هستند مسئولیت سنجش سطح زبان شما را بر عهده دارند. ادعای موسسه Pearson بر این باور است که این آزمون سنجش بسیار دقیقتری نسبت به سایر آزمون های زبان ارایه میدهد. ابزار مطالعه برای کسب آمادگی برای این آزمون لپ تاپ و نرم افزار شبیه ساز آزمون PTE میباشد. بهتر است متقاضیان برای کسب آمادگی لازم همواره مطالعه منابع آزمون PTE و انجام تمرین خود را با استفاده از کامپیوتر انجام دهند تا در روز آزمون با قسمت های مختلف آزمون بخوبی ارتباط برقرار کنند.سرعت بالا در اعلام نتیجه:


آزمون PTE در مدت زمان حداکثر پنج روز نتیجه آزمون شما را اعلام میکند. البته در بیشتر موارد این زمان کمتر از 24 ساعت است. بلافاصله پس از اعلام نتیجه از طرف Pearson در صورتیکه نمره دلخواه خود را کسب نکرده باشید، میتوانید مجددا برای ثبت نام آزمون PTE اقدام کنید و نیاز نیست مدت زمان طولانی منتظر آزمون بعدی خود باشید. آزمون ماک PTE ابزار بسیار دقیق و مناسبی برای ارزیابی خود قبل از آزمون اصلی میباشد و شما از منزل و با اتصال به اینترنت میتوانید نسبت به انجام این آزمون اقدام کنید. آزمون ماک پی تی ای علاوه بر ایجاد آشنایی با فضا و فرمت آزمون، با همان الگوریتم های پیچیده سطح زبان شما را ارزیابی میکند. ابزار لازم برای انجام تست Mock PTE لپ تاپ، هدست با کیفیت و اینترنت پر سرعت میباشد. توصیه میشود از هندزفری موبایل برای انجام تست ماک استفاده نکنید چون صدای شما به خوبی دیتکت نخواهد شد. سایت اصلی آزمون ماک PTE.سنجش کاملا منصفانه:


همانطور که قبلا نیز اشاره شد، به دلیل اینکه نیروی انسانی دخالتی در تصحیح نمره شما ندارد، این آزمون کاملا بیطرفانه و منصفانه مطابق با سطح دانش شما از زبان انگلیسی شما را مورد سنجش قرار میدهد. بنابراین بدون کوچکترین نگرانی از تصحیح اشتباه و یا مغرضانه، این آزمون را برای سنجش سطح زبان خود انتخاب کنید. تجربه نشان داده است که به هرمیزان در این آزمون تلاش کنید به همان اندازه نتیجه خواهید گرفت. شرط موفقیت در این آزمون آشنایی به تکنیکها و روشهای صحیح مطالعه متناسب با این آزمون و تمرین مداوم میباشد.شناخته شده در سطح بین المللی:


این آزمون مورد قبول سازمان مهاجرت استرالیا و همچنین بسیاری دیگر از کشورهای دنیا برای مهاجرت و ادامه تحصیل از جمله انگلستان، کانادا، امریکا میباشد. لیست کامل کشورها و دانشگاههایی که آزمون PTE مورد تاییدشان است از لینک زیر قابل مشاهده است.هزینه های سفر:


متاسفانه چون در حال حاضر این آزمون در ایران برگزار نمیشود، باید به یکی از کشورهایی که این آزمون در آن برگزار میشود مانند ترکیه، آذربایجان، دبی و ... مسافرت کرد. خوشبختانه علاوه بر مسیرهای هوایی، مسیرهای زمینی بسیار ارزان قیمت هم برای سفر به این کشورها وجود دارد که تجربه آنها خالی از لطف نخواهد بود.توصیه آخر:


کسب نمره فول نود در آزمون PTE قابل دستیابی است اگر با تکنیکها و روش صحیح مطالعه هر قسمت از این آزمون به خوبی آشنا شوید، با منابع اصلی و مرتبط با آزمون تا سطح مورد نظر تمرین کنید و نسبت به ارتقاء سطح زبان خود کوشا باشید. با اساتید مجرب نسبت به رفع ایراد خود اقدام کنید. با تست ماک خود را محک زده و با محیط آزمون آشنا شوید. برای موفقیت در PTE با ما همراه باشید.
این مطلب را به اشتراک بگذارید

FAQ پرسش و پاسخ

user-comments نظر کاربران