دسته بندی: آزمون PTE معرفی آزمون PTE

4

معرفی رایتینگ آزمون پی تی ای


معرفی رایتینگ آزمون پی تی ای
چکیده این مطلب
انتشار: 28/10/1398 | PTE PLUS | 0 نظر | 434 بازدید

بخش رایتینگ آزمون PTE نه تنها مهارت نوشتاری شما را مورد سنجش قرار میدهد، بلکه مهارت ریدینگ شما را نیز مورد ارزیابی قرار میدهد. این بخش شامل دو قسمت میباشد. قسمت اول(SWT) Summarize Written Text و قسمت دوم Write Essay (WE). در ادامه به توضیح هر یک از این قسمت ها خواهیم پرداخت.

معرفی بخش Writing آزمون PTE


بخش رایتینگ آزمون PTE نه تنها مهارت نوشتاری شما را مورد سنجش قرار میدهد، بلکه مهارت ریدینگ شما را نیز مورد ارزیابی قرار میدهد. این بخش شامل دو قسمت میباشد. قسمت اول(SWT) Summarize Written Text و قسمت دوم Write Essay (WE). مدت زمان هر یک از این قسمت ها به صورت مجزا بوده و پس از پایان زمان در نظر گرفته شده برای هر قسمت بلافاصله شما به سوال بعدی هدایت میشوید. در ادامه به توضیح هر یک از این قسمت ها خواهیم پرداخت.

PTE Writing Sections

بخش رایتینگ آزمون پی تی ای یا شامل دو سوال SWT و یک WE . یا شامل سه سوال SWT و یک WE و یا شامل دو سوال SWT و دو WE میباشد.


Summarize Written Text (SWT):


در این قسمت شما میبایست در مدت زمان ده دقیقه متن داده شده را تنها در یک جمله به صورت خلاصه بنویسید. دقت داشته باشید که طول جمله شما بین 5 تا 75 کلمه باشد. در غیر این صورت نمره فرم این قسمت را از دست خواهید داد. صحیح نوشتن کلمات (spelling) تاثیر بسیار زیادی در کسب نمره از این قسمت دارد. کیفیت نگارش شما و انتخاب کلمات کلیدی مناسب پارامتر های موفقیت در این تسک میباشد.
در این قسمت مهارت های شما طبق جدول زیر سنجیده میشود.

Communicative Skills WRITING – READING
Enabling Skills GRAMMAR – VOCABULARY

تصویر زیر صفحه تسک Summarize Written Text در آزمون PTE میباشد..


PTE Writing - Summarize written Text


Write Essay (WE):


در این قسمت شما باید در مدت زمان 20 دقیقه راجع به موضوع داده شده یک essay به طول 200 تا 300 کلمه بنویسید. دقت کنید که قبل از شروع نوشتن حتما از مفهوم موضوع داده شده اطلاع لازم و کافی را کسب کرده و درک درستی از پاسخ مورد انتظار سوال بدست آورید تا نگارش شما پاسخی به موضوع داده شده ارایه دهد. کیفیت نگارش و انتخاب کلمات مناسب و مرتبط با تاپیک از اهمیت زیادی برخوردار است. Off-topic بودن Essay نمره این قسمت را به طور کلی از بین خواهد برد. مهارت های شما در این قسمت مطابق با جدول زیر سنجیده خواهد شد.

Communicative Skills WRITING
Enabling Skills GRAMMAR – SPELLING - VOCABULARY - WRITTEN DISCOURSE

تصویر زیر صفحه آزمون قسمت Write Essay را نمایش میدهد.


PTE writing - Write Essay


بلافصله پس از پایان مدت زمان انجام تسک writing به بخش Reading منتقل خواهید شد. برای آشنایی با این بخش با ما همراه باشید.


این مطلب را به اشتراک بگذارید

FAQ پرسش و پاسخ

user-comments نظر کاربران