دسته بندی: آزمون PTE معرفی آزمون PTE

3

معرفی مهارت اسپیکینگ پی تی ای


معرفی مهارت اسپیکینگ پی تی ای
چکیده این مطلب
انتشار: 23/10/1398 | PTE PLUS | 0 نظر | 444 بازدید

بخش speaking اولین بخش آزمون میباشد و شرکت کنندگان میبایست به صورت همزمان نسبت به شروع این قسمت اقدام کنند. بنابراین در مدت زمان اجرای این بخش صدای سایر شرکت کنندگان نیز شنیده میشود و شما باید مهارت های لازم جهت حفظ آرامش و تمرکز محیط شلوغ و نویز دار را کسب کرده باشید. در ادامه به بررسی هر قسمت به صورت مجزا خواهیم پرداخت.

معرفی بخش speaking آزمون PTE


بخش speaking اولین بخش آزمون میباشد و شرکت کنندگان میبایست به صورت همزمان نسبت به شروع این قسمت اقدام کنند. بنابراین در مدت زمان اجرای این بخش صدای سایر شرکت کنندگان نیز شنیده میشود و شما باید مهارت های لازم جهت حفظ آرامش و تمرکز محیط شلوغ و نویز دار را کسب کرده باشید. پیشنهاد میشود تمرین حفظ تمرکز در محیط نویز دار را مشاهده کنید. در جدول زیر به ترتیب بخشهای مختلف آزمون نمایش داده شده است. در ادامه به بررسی هر قسمت به صورت مجزا خواهیم پرداخت.

PTE Speaking Sections

Introduction:


در این قسمت شما یک دقیقه فرصت دارید تا خودتان را معرفی کرده و اطلاعات شخصی خود را مانند نام، سن، تحصیلات و ... را ارایه دهید. این قسمت در نمره امتحان شما تاثیری نداشه و اجباری در انجام آن نیز وجود ندارد. در صفحه این بخش نمونه سوالاتی برای پاسخ دادن پیشنهاد شده است که بهتر است جملات خود را از قبل حفظ کرده و ارایه دهید. همچنین نیازی به معرفی خود به مدت یک دقیقه نبوده و شما پس از ارایه جملات خود گزینه Next و سپس OK را کلیک کنید. به مثال زیر توجه کنید:

My name is …..
I am … years old.
I am taking PTE exam to assess my English language.

شکل زیر صفحه سوال قسمت Introduction را نشان میدهد.


PTE Introduction


Read Aloud (RA):


در این قسمت متنی به شما نمایش داده میشود و متناسب با آن حداکثر به مدت 40 ثانیه به شما فرصت خواندن متن یا preparation time داده میشود. پس از پایان این زمان، پس از شنیدن صدای beep در هدست وضعیت میکروفن به حالت recording رفته و لودینگ ضبط صدا شروع به حرکت میکند. بلافاصله پس دیدن حالت لود شدن ضبط صدا شما میباست متن را با صدای بلند بخوانید. توجه داشته باشید که از فریاد زدن و یا نجوا کردن خودداری کرده و فقط با تن صدای طبیعی خودتان متن را بخوانید. در آزمون به تعداد 6 یا 7 عدد سوال read aloud خواهید داشت. در این قسمت مهارت ها طبق جدول زیر سنجیده میشود.

Communicative Skills SPEAKING – READING
Enabling Skills PRONUNCIATION – ORAL FLUENCY

شکل زیر صفحه سوال بخش Read Aloud را نشان میدهد.


آزمون پی تی ای PTE - Read aloudRepeat Sentences (RS):


در این قسمت ابتدا جمله ای برای شما بخش میشود و شما میبایست بعد از تمام شدن جمله، آن را برای کامپیوتر بازگو کنید. این قسمت برای اکثر کاندیداها بسیار چالش برانگیز بوده و نیازمند مهارت بسیار بالای listening و همچنین تمرین مداوم است. با توجه به نمره بسیار بالای این تسک، پیشنهاد میشود که از ابتدای شروع مطالعه آزمون PTE روش صحیح مطالعه و تمرین repeat sentences را فرا گرفته و تمرین آن را در اولویت قرار دهید. همچنین تمرینهای مربوط به تقویت listening و تقویت speaking را به طور منظم و جدی دنبال کنید. تعداد 10 الی 12 عدد سوال ریپیت سنتنسز مهارت شما را در بخش های زیر مورد ارزیابی قرار میدهد.

Communicative Skills SPEAKING – LISTENING
Enabling Skills PRONUNCIATION – ORAL FLUENCY

شکل زیر صفحه سوال بخش Repeat Sentence را نشان میدهد.


آزمون پی تی ای PTE - Repeat Sentences


Describe Image (DI):


در این قسمت یک تصویر به شما نمایش داده میشود و به شما 25 ثانیه فرصت نگاه کردن و فکر کردن به آن داده خواهد شد. بعد از 25 ثانیه شما باید در مدت زمان 40 ثانیه عکس مورد نظر را توصیف کنید. این تسک به ظاهر ساده نیازمند یادگیری تکنیک و تمرین صحیح و مداوم است. 6 یا 7 سوال دسکرایب ایمیج مهارت شما را در بخشهای زیر مورد سنجش قرار میدهد.

Communicative Skills SPEAKING
Enabling Skills PRONUNCIATION – ORAL FLUENCY

شکل زیر صفحه آزمون Describe Image را نشان میدهد.


آزمون پی تی ای PTE - describe Image


Re-tell Lecture (RL):


در این قسمت شما باید خلاصه ای از یک Lecture که برایتان پخش شده است را در مدت زمان 40 ثانیه بازگو کنید. پس از گوش کردن به lecture ، شما 10 ثانیه فرصت دارید تا برای بازگو کردن آن آماده شوید. در این تسک مهارت note taking بسیار با اهمیت بوده و تشخیص key point های اصلی و یادداشت کردن آنها در نمره این بخش تاثیر گذار است. یادگیری تکنیک به همراه تمرین و تقویت listening تنها راه موفقیت در این قسمت میباشد. عملکرد شما در سه لکچر این قسمت مهارتهای شما را طبق جدول زیر ارزیابی میکند.

Communicative Skills SPEAKING - LISTENING
Enabling Skills PRONUNCIATION – ORAL FLUENCY

شکل زیر صفحه آزمون Re-tell Lecture را نشان میدهد.


آزمون پی تی ای PTE - Retell lecture


Answer Short Question (ASQ):


آخرین قسمت بخش اسپیکینگ، Answer Short Question میباشد. در این قسمت یک سوال از شما پرسیده میشود و شما باید در قالب یک یا چند کلمه به آن پاسخ دهید. داشتن مهارت Listening علاوه بر حضور ذهن و همچنین pronunciation صحیح کلمات کلید موفقیت در این بخش میباشد. توصیه میشود روش تقویت Pronunciation را به دقت مطالعه کرده و با کمک نرم افزار Anki جملات این قسمت را به خاطر بسپارید. بین 10 الی 12 سوال این قسمت مهارتهای شما را طبق جدول زیر مورد سنجش قرار میدهد.

Communicative Skills SPEAKING - LISTENING
Enabling Skills PRONUNCIATION – VOCAB

شکل زیر صفحه آزمون Answer Short Question را نشان میدهد.


آزمون پی تی ای PTE - Answer Short Question


بلافاصله پس از پایان بخش Speaking بخش Writing آغاز میشود. برای آشنایی با این بخش با ما همراه باشید.


این مطلب را به اشتراک بگذارید

FAQ پرسش و پاسخ

user-comments نظر کاربران