دسته بندی: آزمون PTE معرفی آزمون PTE

5

معرفی مهارت ریدینگ آزمون PTE


معرفی مهارت ریدینگ آزمون PTE
چکیده این مطلب
انتشار: 29/10/1398 | PTE PLUS | 0 نظر | 401 بازدید

بخش ریدینگ آزمون پی تی ای شامل پنج نوع سوال متفاوت میباشد و مدت زمان انجام این بخش بین 32 تا 40 دقیقه خواهد بود. بنابراین مدیریت زمان هر قسمت از این بخش بعهده شما میباشد. به طور میانگین به هر سوال میتوان دو دقیقه وقت اختصاص داد. اما با توجه به اهمیت و سطح پیچیدگی هر سوال مدیریت زمان هر سوال بعهده شما خواهد بود. شما باید به مجموع 15 الی 20 سوال این بخش پاسخ دهید

معرفی بخش reading آزمون PTE


بخش ریدینگ آزمون پی تی ای شامل پنج نوع سوال متفاوت میباشد و مدت زمان انجام این بخش بین 32 تا 40 دقیقه خواهد بود. بنابراین مدیریت زمان هر قسمت از این بخش بعهده شما میباشد. به طور میانگین به هر سوال میتوان دو دقیقه وقت اختصاص داد. اما با توجه به اهمیت و سطح پیچیدگی هر سوال مدیریت زمان هر سوال بعهده شما خواهد بود. شما باید به مجموع 15 الی 20 سوال این بخش پاسخ دهید که در ادامه به معرفی هر قسمت به صورت مجزا خواهیم پرداخت.

PTE Reading Sections

تا چندی پیش ترتیب قسمت های مختلف بخش ریدینگ به صورت کاملا رندوم بود که طبق تغییراتی که در قسمت ریدینگ انجام شده ترتیب سوالات نیز از حالت رندوم خارج شده است که در اینجا طبق آخرین تغییرات آزمون به معرفی بخشهای مختلف خواهیم پرداخت.


Reading and Writing: Fill in the blanks. (RWFIB)


در این قسمت به شما متنی نمایش داده میشود که شما باید در جاهای خالی با استفاده از comboBox روی کلمه مناسب و صحیح کلیک کنید. در باکس باز شونده به تعداد 4 یا 5 کلمه وجود دارد که ممکن است به لحاظ معنایی بسیار بهم نزدیک باشند و یا افعالی با زمان و گرامر مختلف وجود داشته باشند. برای انجام این تسک دانش لغت، درک زمان جمله و داشتن دانش بالای ریدینگ بسیار حایز اهمیت است. به تعداد 5 یا 6 سوال از این قسمت پرسیده خواهد شد و مهارت های شما مطابق با جدول زیر سنجیده میشود.

Communicative Skills READING - WRITING
Enabling Skills -

تصویر زیر صفحه آزمون Reading & Writing: Fill in the blanks را نشان میدهد.


PTE Reading - reading & writing fill in the blanks


Multiple-choice, choose multiple answers (RMCMA):


در این قسمت سوالی چند گزینه ای از شما پرسیده شده و شما باید از داخل متنی که بهمراه این سوال آمده نسبت به انتخاب جوابهای صحیح اقدام کنید. توجه داشته باشید که بیش از یک گزینه صحیح وجود دارد و در صورت انتخاب گزینه نادرست به شما نمره منفی تعلق میگیرد و به ازای انتخاب یک گزینه نادرست یک گزینه صحیح انتخاب شده از بین میرود. بنابراین دقت کنید گزینه ای را انتخاب کنید که از صحیح بودن آن اطمینان کامل دارید. به تعداد 2 یا 3 سوال از این قسمت مهارت ریدینگ شما را مورد بررسی قرار میدهد.

Communicative Skills READING
Enabling Skills -

تصویر زیر صفحه آزمون این قسمت را نشان میدهد.


PTE Reading - multiple choice choose multiple answers


Re-order Paragraphs (RO):


در این قسمت شما باید چند پاراگراف بهم ریخته را به صورت صحیح مرتب کنید. دانش زبان و درک مطلب و پیدا کردن Linking words در این قسمت بسیار حایز اهمیت است. مرتب کردن هر جفت صحیح در این قسمت یک نمره خواهد داشت. 2 یا 3 سوال این قسمت مهارت ریدینگ شما را بررسی خواهد کرد.

Communicative Skills READING
Enabling Skills -

تصویر زیر صفحه آزمون Re-order Paragraphs را نشان میدهد.


PTE Reading - re-order paragraphs


Reading: fill in the blanks (RFIB)


در این قسمت شما باید جاهای خالی را با کلمات مناسب پر کنید. به اینصورت که کلمه صحیح را Drag کرده و آن را به داخل جای خالی Drop کنید. دانش گرامر، تشخیص اسم و صفت و قید و همچنین معنای صحیح کلمات کلید حل این تسک خواهد بود. 4 یا 5 سوال این قسمت مهارت شما را در بخش ریدینگ مورد سنجش قرار میدهد.

Communicative Skills READING
Enabling Skills -

تصویر زیر صفحه آزمون Reading: fill in the blanks را نشان میدهد.


PTE reading - reading-fill-in-the-blanks


Multiple Choice, choose single answer: (RMCSA)


آخرین قسمت بخش ریدینگ Multiple Choice, choose single answer میباشد. در این قسمت یک سوال چند گزینه ای از شما پرسیده میشود و شما باید تنها یک گزینه صحیح را با خواندن متنی که همراه آن است انتخاب کنید. توانایی تحلیل متن و درک مطلب و انتخاب گزینه صحیح از میان گزینه های بسیار شبیه و چالشی تنها با تمرین و مطالعه منابع آکادمیک امکان پذیر است. پیشنهاد میشود روش صحیح تقویت ریدینگ را مطالعه فرمایید. 2 یا 3 سوال این قسمت مهارت ریدینگ شما را مورد سنجش قرار میدهد.

Communicative Skills READING
Enabling Skills -

تصویر زیر صفحه آزمون Multiple Choice, choose single answer را نشان میدهد.


PTE reading - multiple choice choose single answer


بلافاصله پس از پایان بخش Reading شما میتوانید از Optional Break به مدت ده دقیقه استفاده کنید. توجه داشته باشید که این زمان شامل logout و login مجدد شما از سنتر و اسکن کف دست (Palm Scan) میباشد. بنابراین مدت زمان واقعی استراحت شما حدود پنج دقیقه خواهد بود. شما میتوانید از این break استفاده نکرده و بلافاصله وارد بخش Listening شوید. با ما در ادامه همراه باشید.


این مطلب را به اشتراک بگذارید

FAQ پرسش و پاسخ

user-comments نظر کاربران