دسته بندی: ریدینگ تقویت مهارت های انگلیسی

10

تقویت مهارت ریدینگ انگلیسی


تقویت مهارت ریدینگ انگلیسی
چکیده این مطلب
انتشار: 31/01/1399 | PTE PLUS | 0 نظر | 438 بازدید

مهارت reading یا همان خواندن و تقویت آن در زبان انگلیسی یکی از مهمترین و چالش برانگیزترین مواردی میباشد که علاوه بر نیاز به افزایش دانش لغت و کالوکیشن و تشخیص تفاوت معانی کلمات و کاربردهای آن، نیازمند تمرین و مطالعه مستمر میباشد. در ادامه به معرفی چندین منبع بسیار عالی و معتبر در تقویت مهارت ریدینگ انگلیسی خواهیم پرداخت.

راه های تقویت مهارت reading


افزایش دامنه لغات انگلیسی به تنهایی نمیتواند مهارت ریدینگ شما را در زبان انگلیسی افزایش دهد. تنها درصورتیکه مفهوم و کاربرد لغت را در جمله مطالعه کنید میتوانید پیشرفت خود را در درک مطلب زبان انگلیسی مشاهده کنید. از طرف دیگر در هر متن انگلیسی انواع بسیار زیادی از کالوکیشن ها و حروف اضافه وجود دارد که تنها با مطالعه دقیق و موشکافانه آن متن قابل استخراج خواهند بود. هرچند اینکار بسیار سخت و طاقت فرسا به نظر میرسد، اما انجام آن سرعت پیشرفت مهارت ریدینگ شما را چندین برابر خواهد کرد. به عنوان مثال در متن زیر علاوه بر لغات جدید، حروف اضافه و کالوکیشن های آن مشخص شده است. این روش مطالعه شاه کلید موفقیت شما در تقویت مهارت ریدینگ خواهد بود. همچنین در دیکشنری لانگمن به طرز شگفت انگیزی انواع کالوکیشن ها و حروف اضافه مرتبط با هر کلمه معرفی شده است. در مثال زیر نحوه مشخص کردن حروف اضافه و کالوکیشن در متن نمایش داده شده است.

بهترین راه تقویت ریدینگ زبان انگلیسی

همانطور که در تصویر بالا میبینید برخی از حروف اضافه و کالوکیشن ها هایلایت شده است.
مثالهایی از حروف اضافه:
Capable of, generated in, growing in, preserve in, collide with,
مثالهایی از کالوکیشن:
A series of waves, body of water, impulsive disturbance, unleashing tremendous energy
برای تقویت ریدینگ سعی کنید در هر متن مطابق مثال بالا عمل کرده و preposition و collocation های آن را استخراج کرده و مطالعه کنید.
در ادامه به معرفی چند کتاب بسیار مفید برای تقویت ریدینگ میپردازیم.4000 Essential English Words


دانلود کتاب 4000 essential english words


این کتاب در 6 جلد سطح بندی شده است. در هر جلد 30 درس و در هر درس 20 لغت جدید به همراه معنی و مثال به طور کامل توضیح داده شده است. علاوه بر آموزش کلمات در هر درس، در پایان هر درس متنی وجود دارد که در آن کاربرد کلمات آموزش داده شده است. پس از پایان هر درس، تمرینهای پایان درس به همراه پاسخنامه وجود دارد که حل کردن آنها خالی از لطف نبوده و به درک بهتر لغات کمک میکند. همچنین application های این کتاب جهت استفاده در اندروید و iOS وجود دارد. در این اپلیکشین تمامی لغات به همراه معنی، مثال و متن پایان درس به صورت ویس بوده و استفاده از آن کمک بسیار بالایی به تقویت لیسنینگ شما خواهد کرد. توصیه میشود به دلیل وجود امکان تمرینهای ترکیبی و تقویت لیسنینگ از اپلیکیشن استفاده نمایید.
کتاب Focus on Vocabulary


دانلود کتاب Focus-on-vocabulary


این کتاب که توسط موسسه Pearson به چاپ رسیده و شامل دو جلد است. در هر جلد این کتاب 28 درس و در هر درس 24 لغت جدید به همراه کاربرد آن در جمله آموزش داده شده. متنهای این کتاب فوق العاده منبع بسیار کاملی از انواع لغات آکادمیک، کالوکیشن ها collocations و حروف اضافه prepositions بوده و تمرینهای هر درس شما را با مفاهیم لغات و کاربرد آن به طور کامل آشنا میکند. پاسخنامه هر جلد نیز به صورت مجزا به چاپ رسیده است. توصیه میشود متنهای هر درس را به صورت دقیق و موشکافانه مطالعه کنید.
400 Must-Have Words for the TOEFL


دانلود کتاب 400-words-toefl


این کتاب ارزشمند شامل 40 درس بوده و در هر درس 10 لغت جدید معرفی میشود. در ابتدا معنای هر کلمه بهمراه توضیح و مثال تشریح شده و سپس در چند تمرین متنوع کاربرد هر کلمه به طور دقیق مشخص میشود. در پایان از کلمات آن درس در یک متن فوق العاده استفاده میشود که دامنه لغات شما را علاوه بر لغات آموزش داده شده چندین برابر میکند. چون مطالب این کتاب به صورت موضوعی دسته بندی شده است، در نتیجه مطالعه این کتاب باعث افزایش دامنه لغات انگلیسی شما در موضوعات متنوع خواهد شد که این امر کمک بسیار زیادی در بحث write essay آزمون PTE و افزایش دامنه لغت انگلیسی به صورت موضوعی خواهد کرد.کتابهای مفید بسیار زیادی برای تقویت ریدینگ زبان انگلیسی وجود دارد که مطالعه هر کدام خالی از لطف نخواهد بود. اما توصیه میشود شما ابتدا یک منبع را به طور کامل مطالعه کرده و در صورت نیاز منبع دیگری را برای مطالعه انتخاب کنید چون بسیار از لغات استفاده شده در هر منبع با منابع دیگر مشترک بوده و هدف تمامی آنها افزایش دامنه لغت، درک مطلب و آموزش نحوی صحیح کاربرد کلمات انگلیسی است. بنابراین متناسب با نوع آزمون پیش رو منبع مناسبی را برای مطالعه انتخاب کنید. همواره مرور مطالب خوانده شده را در برنامه مطالعه خود قرار دهید. در زیر لینک دانلود برخی از کتابهای مفید و پرکاربرد برای بهبود مهارت خواندن در زبان انگلیسی قرار داده شده است.

بهترین کتابهای تقویت مهارت ریدینگ زبان انگلیسی

  • Focus on Vocabulary
  • 4000 Essential English Words
  • 400 Must-Have Words for the TOEFL
  • Cambridge - Academic Vocabulary in Use
  • Cambridge - English Collocations in Use
  • Cambridge - English Collocations in Use - Advanced
  • Check Your Vocabulary for Academic English
  • Vocabulary & Spelling Success
این مطلب را به اشتراک بگذارید

FAQ پرسش و پاسخ

user-comments نظر کاربران