دسته بندی: رایتینگ تقویت مهارت های انگلیسی

12

هشت گام برای تقویت مهارت رایتینگ pte


هشت گام برای تقویت  مهارت رایتینگ pte
چکیده این مطلب
انتشار: 18/02/1399 | PTE PLUS | 0 نظر | 339 بازدید

در این مقاله قصد داریم تا هشت تکنینک موثر برای کسب بالاترین نمره دراسکیل رایتینگ پی تی ای را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه با ما همراه باشید.

هشت گام برای تقویت رایتینگ pte

همانطور که در قسمت معرفی رایتینگ پی تی ای توضیح داده شد. نمره رایتینگ در آزمون پی تی ای فقط از بخش رایتینگ نتیجه نمیشود بلکه از قسمتهای ریدینگ و لیسنینگ هم نمره به اسکیل رایتینگ تعلق میگیرد. با این حال موارد زیر به صورت کلی برای ارتقاء و تقویت رایتینگ در آزمون PTE موثر بوده که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.
گام اول : استفاده از Sentence Structure های متنوع

برای بهبود نمره رایتینگ شما باید با ساختار جملات در زبان انگلیسی آشنا باشید و از آنها به درستی در پاراگراف های خود استفاده کنید. به ساختار ها و مثال های زیر توجه کنید.


Sentence structure Examples
Passive Sentence I am inclined to believe that ….
Not only, but also Not only do I exercise, but also I study hard.
Although Although school is hard, I like my teacher.
Although he acts tough, he's really a nice guy.
Compound Sentence This house is too expensive, and that house is too small
Complex sentence Whenever prices goes up, customers buy less products.
In spite of In spite of the cold temperature, the sky is clear and blue.


گام دوم: Topic Expansion یا Brainstorming

برای توسعه و develop کردن تاپیک شما باید مهارت brainstorming را با تمرین بدست آورده باشید. یعنی بتوانید در مورد موضوعات مختلف مانند سلامتی، تحصیل، تکنولوژی، موضوعات مالی، اجتماعی و ... ایده پردازی کرده و از لغات آکادمیک مرتبط با آن استفاده کنید. برای کسب این مهارت شما باید به مطالعه کتابهای موضوعی مانند Focus on Vocabulary و همچنین خواندن مقالات گوناگون در حوزه های مختلف بپردازید. برای درک بهتر این موضوع به شکل زیر توجه کنید.


تقویت مهارت رایتینگ پی تی ای - brainstormingگام سوم: آکادمیک کالوکشین / Academic Collocations

برای نوشتن یک essay عالی در هنگام مطالعه همانطور که قبلا در مقاله تقویت ریدینگ توضیح داده شد. باید انواع کالوکیشن ها را از متن استخراج کرده و کاربرد آن را فرا بگیرید. با انجام اینکار ضمن تقویت ریدینگ میتوانید مجموعه بسیار غنی از کالوکیشن های آکادمیک را به ذهن خود بسپارید و در هنگام رایتینگ و مخصوصا قسمت WRITE ESSAY از آنها استفاده کنید. سایت رسمی آزمون پی تی ای لیستی از پر کاربرد ترین کالوکیشن ها را که در حدود 2500 ترکیب آکادمیک میباشد را تهیه کرده که میتوانید از لینک زیر دانلود کنید.
گام چهارم: استفاده از Noun Phrase

برای بهبود کیفیت رایتینگ و کسب بالاترین امتیاز حتما باید از noun phrase های آکادمیک و با ساختار های متنوع استفاده کنید. روش استفاده از noun phrase در بخش آموزش summarize written text و write essay توضیح خواهیم داد. کاربردی ترین noun phrase ها از نظر ساختار در آزمون PTE به شرح زیر میباشد. به ساختار ها و مثالهای زیر توجه کنید.

Noun Phrase Structure Examples
Determiner + Noun Some books, many years, a few photos
Being + Adjective Being Beautiful , Being Responsible
Being + Adverb + Adjective Being legally Responsible , Being socially well-behaved
Gerund + adjective + noun Reviewing scientific papers
Gerund + adjective Exercising hard
Gerund + Adverb Speaking Fluently , Driving Carefully
Article + noun + noun Carbon Emission , Carbon emission level , eligibility criteria
Article + Adjective + Noun meaningless letters, adorable baby
Article + Adverb + Adjective + Noun Extremely nervous after the exam , very tired after the trip
Noun’s + noun Ali’s book, Doctors’ Equipment
Noun’s + adjective + nouns Teacher’s verbal Communicationsگام پنجم: Grammar

با توجه به اینکه در قسمت enabling skills کارنامه پی تی ای نمره گرامر هم مورد سنجش قرار میگیرد، توصیه میشود برای بهبود گرامر در بحث رایتینگ از کتاب grammar in use بهره ببرید. همچنین میتوانید به صورت آنلاین از وب سایت Grammarly استفاده کنید و نسبت به اشتباهات متداول خود در گرامر زبان انگلیسی آگاهی پیدا کرده و نسبت به رفع آن اقدام کنید.
گام ششم: Vocabulary

برای کسب بالاترین نمره در vocabulary کارنامه PTE علاوه بر اینکه افزایش دامنه لغات بسیار اهمیت دارد، دانستن شکلهای مختلف یک لغت در زبان انگلیسی و ساختن اسم و صفت و قید و فعل از آن و بکارگیری صحیح آن به صورت noun phrase در ارتقاء نمره vocabulary بسیار با اهمیت است. همچنین عملکرد شما در قسمت answer short question بخش اسپیکینگ تاثیر مستقیم روی نمره vocabulary آزمون پی تی ای خواهد داشت. به مثالهای زیر توجه کنید.


Verb Noun Adjective Adverb
develop development developed , developing
sustain sustainability sustainable
employ employer, employee, employment employed
normality normal , abnormal normally
accept acceptability acceptable , accepted
accident accidental accidently
Accuracy , accurateness Accurate , inaccurate Accurately , Inaccurately
accuse Accusation , accuser Accused , accusing accusinglyگام هفتم: Spelling

تنها روش تقویت spelling در آزمون پی تی ای تمرین و تایپ کردن با کامپیوتر میباشد. چون تمام مراحل آزمون PTE با کامپیوتر انجام میشود، بهتر است برای تقویت رایتینگ حتما با کیبورد های استاندارد تمرین کرده و از نرم افزار هایی که spelling check در آنها فعال است مانند word استفاده نکنید. پس از تایپ متن مورد نظر در نرم افزار note pad ویندوز چندین بار آنرا چک کرده تا به صورت چشمی بتوانید خطای تایپی خود را تشخیص دهید. پس از انجام اینکار متن خود را در سایت grammarly قرارداده تا به صورت دقیق تصحیح شود. کلماتی را که spell آن را اشتباه نوشته اید را یادداشت کرده و صحیح آن را با کامپیوتر تمرین کنید. در انجام تسکهای رایتینگ آزمون پی تی ای زمانی را باید به چک کردن spelling و بر طرف کردن غلطهای املایی اختصاص دهید. داشتن spelling ضعیف مخصوصا در کلمات کلیدی و لغات آکادمیک پیامدهای جبران ناپذیری را نه تنها در رایتینگ بلکه در .قسمتهای ریدینگ و لیسنینگ بهمراه خواهد داشت
توصیه میشود از کیبوردهای استاندارد PC که دارای کلید با ارتفاع بلند هستند برای تمرین رایتینگ استفاده کنید چون کیبورد آزمون همانطور که در قسمت معرفی تجهیزات آزمون پی تی ای بیان کردیم به صورت استاندارد میباشد. بنابراین برای تمرین رایتینگ هرگز از کیبورد لپ تاپ، تبلت یا موبایل استفاده نکنید چون باعث کم شدن مهارت شما در تایپ خواهد شد.
گام هشتم: تسکهای تاثیر گذار در نمره رایتینگ

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم علاوه بر تسکهای بخش رایتینگ که تاثیر مستقیم روی نمره رایتینگ شما دارد بعضی از تسکهای بخش ریدینگ و تسکهای بخش لیسنینگ هم در نمره رایتینگ تاثیر گذار خواهند بود. به جدول زیر توجه کنید


Main Sections Tasks that influence Writing score in the PTE Academic exam
writing Summarize written text
writing Write essay
Reading Reading & Writing fill in the blanks
Listening Summarize Spoken Text
Listening Listening fill in the blanks
Listening Write From Dictation

بنابراین توجه داشته باشید که سایر قسمتهای آزمون PTE نیز تاثیر بسیار زیادی در نمره نهایی رایتینگ شما خواهد داشت و باید در برنامه ریزی مطالعه پی تی ای گنجانیده شود .
این مطلب را به اشتراک بگذارید

FAQ پرسش و پاسخ

user-comments نظر کاربران