دسته بندی: آزمون PTE معرفی آزمون PTE

2

آشنایی با تجهیزات آزمون PTE


آشنایی با تجهیزات آزمون PTE
چکیده این مطلب
انتشار: 22/09/1398 | PTE PLUS | 0 نظر | 434 بازدید

در آزمون بین المللی PTE شما پس از ثبت نام، حضور در مرکز آزمون و اهراز هویت برای شروع آزمون آماده میشوید. اما قبل از شروع آزمون به شما فرصت تست کامپیوتر و تجهیزات مرتبط با آن داده میشود. برای آشنایی با این قسمت با ما همراه باشید.

در آزمون پی تی ای PTE شما پس از ثبت نام، حضور در مرکز آزمون و اهراز هویت برای شروع آزمون آماده میشوید. اما قبل از شروع آزمون به شما فرصت تست کامپیوتر و تجهیزات مرتبط با آن داده میشود. برای آشنایی با این قسمت با ما همراه باشید.
قبل از ورود به محیط آزمون برگه ای جهت مطالعه شامل موارد زیر به منظور آشنایی بیشتر شما با تجهیزات و شرایط حاکم در جلسه آزمون به شما داده میشود. این برگه شامل موارد زیر میباشد:

PTE Academic test equipment
computer test Computer Check
Before the test starts you will do an equipment check to ensure your headphones and microphone are working correctly.
Microphone test Microphones
Look at the pictures below to check your microphone is correctly positioned. The microphone should be positioned around 2 fingers distance from your mouth.
PTE Microphone correct Position PTE Microphone correct Position PTE Microphone correct Position
Headset test Headset
Keep your headset on throughout the test as there will be other test takers in the room and they will be speaking at the same time as you.
Speaking Levels Speaking levels
Speak clearly without shouting or whispering. Responses should be spoken at a regular pace with natural pauses. There is no need to speak slowly or loudly.
Background Noise Background noise
There may be background noise during the test including other test takers answering questions. Don’t worry, you will only be assessed on the responses you provide through your headset microphone.
Is it almost time for your test? Is it almost time for your test?
Make sure you are fully prepared by learning more about what youReusable booklet


در ابتدا دفترچه ای به همراه دو عدد ماژیک برای Note Taking یا یادداشت برداری از قسمت های مختلف آزمون به شما داده میشود. از پررنگ بودن ماژیک ها و همچنین تمیز بودن دفترچه یادداشت اطمینان حاصل کرده و درب ماژیک را فقط در موارد نوشتن باز کنید. جوهر ماژیک در مجاورت هوای باز خشک شده و قابل استفاده نمیباشد. از نوشتن یادداشت روی Reusable booklet قبل از شروع آزمون خودداری کنید چون در صورت مشاهده تقلب محسوب شده و از امتحان شما جلوگیری خواهد شد

PTE Reusable bookletتوافقنامه Non-disclosure agreement reminder


پس از ورود به جلسه و مستقر شدن در محل خود و قبل از شروع آزمون شما میتوانید تجهیزات در اختیار خود جهت برگزاری آزمون را تست کنید. در ابتدا صفحه ای مبنی بر اینکه شما اجاره انتشار سوالات آزمون به شخص دیگری و به هیچ صورتی را ندارید برای شما آشکار میشود. با زدن کلید next وارد صفحه بعد میشوید. توجه داشته باشید که از کلیک کردن کلید End Exam در قسمت پایین و سمت چپ آزمون خودداری کنید.

non-disclosure agreement reminderKeyboard Test


در این مرحله شما میتوانید از داشتن keyboard استاندارد اطمینان حاصل کنید. Keyboard استاندارد کیبوردی است که حروف Q W E R T Y را در ردیف بالا و مطابق شکل زیر داشته باشد. توصیه ما استفاده از کیبوردهای PC بوده زیرا ممکن است در صورت تمرین با کیبوردهای لپ تاپ به دلیل فاصله داشتن کلید ها از یکدیگر، ارتفاع کم کلید ها و یا نرم بودن صفحه کلید شما را در روز آزمون با مشکل مواجه کند.

PTE keyboard testHeadset Test


در این صفحه شما میتوانید هدست خود را تست کرده و میزان حجم صدا را تنظیم کنید. با زدن کلید play برای شما یک voice کوتاه پخش میشود. شما میتوانید میزان صدا را با تغییر مکان اسکرل تنظیم کنید. پیشنهاد میشود که از تغییر دادن این گزینه اجتناب کرده و در صورتیکه در حالت playing صدایی را نمیشنوید و یا خوب نمیشنوید مسئول آزمون را مطلع کنید.

PTE Headset testMicrophone Check


در این مرحله شما میتوانید با زدن کلید Record صدای خود را ضبط کرده و با زدن کلید Playback از ضبط شدن صدای خود اطمینان حاصل کنید. پیشنهاد میشود در هنگام ضبط از کلماتی که حالت پرتابی یا انفجاری دارند استفاده کنید. به عنوان مثال کلماتی مانند People, Population, Penguin, Product, Pronunciation با این روش شما میتوانید میکروفن را در محل بهتری تنظیم کرده تا از ایجاد نویز و ضبط صدا به همراه هوای خروجی از دهان جلوگیری کنید. پیشنهاد میشود میکروفن را روبروی لبها قرار نداده بلکه روبروی بینی یا زیر لب ها قرار دهید. در ضمن برای کاهش استرس شروع آزمون شما میتوانید متن های موجود در این صفحه را به صورت بلند خوانده و تست ضبط صدا را چندین با تکرار کنید. در این مدت چون هنوز آزمون را شروع نکرده اید زمانی از شما کسر نخواهد شد. در صورتیکه صدای ضبط شده ضعیف بوده و یا به خوبی شنیده نمیشود، مسئول آزمون را مطلع کنید. پس از اطمینان از ضبط صحیح صدا و Playback با کیفیت و کم شدن استرس گزینه Next را کلیک کنید.

PTE Headset testTest Introduction


این صفحه به معرفی و توضیحاتی در مورد آزمون میپردازد. در گوشه بالا سمت راست تایمر هر بخش آزمون و همچنین تعداد سوالات پاسخ داده شده از کل سوالات آن بخش به شما نمایش داده میشود. با کلیک بر روی تایمر به شکل یک آیکن دیده میشود و با کلیک مجدد به حالت اول باز میگردد. در صورتیکه کمتر از پنج دقیقه به پایان بخش مانده باشد رنگ تایمر به قرمز یا آبی تغییر میکند. در ابتدای هر بخش در جدولی ترتیب و نوع هر سوال به شما نمایش داده خواهد شد. با زدن کلید Next و سپس تایید OK در پنجره باز شده به سوال بعد هدایت شده و دیگر امکان بازگشت به سوال قبلی و اصلاح آن وجود نخواهد داشت. همچنین در این آزمون ویس ها با لهجه های مختلف American, British و یا Australian پخش خواهد شد.

PTE test introductionOptional Break Time


بعد از پایان بخش Reading شما یک break ده دقیقه ای به صورت optional خواهید داشت. توجه داشته باشید که این مدت شامل زمان log out و login مجدد شما بوده و در واقع شما فقط پنج دقیقه فرصت استراحت و آماده شدن برای بخش listening را خواهید داشت. در ضمن طبق قوانین سنتر شما اجازه دسترسی به locker خود را در مدت زمان break نخواهید داشت.

PTE optional Break TimeSpeaking Instructions


در این قسمت به مدت یک دقیقه به معرفی بخش Speaking میپردازد. در بعضی از قسمت های این بخش ابتدا یک record برای شما پخش میشود که باکس listening شما را از وضعیت جاری آن رکورد مطلع کرده و زمان پایان آن را برای شما نمایش میدهد. ضمنا میزان بلندی صدای در حال پخش قابل تنظیم است. پس از پایان رکورد، وضعیت باکس speaking به وضعیت Recording تغییر کرده و loading ضبط صدا شروع به حرکت میکند. به محض شروع recording شروع به پاسخ دادن کنید. دقت داشته باشید که در صورتیکه بیشتر از سه ثانیه مکث کرده و صحبت نکنید میکروفن شما بسته شده و دیگر صدای شما ضبط نخواهد شد.

PTE Speaking Instructions

با زدن کلید Next اولین بخش آزمون یعنی بخش Speaking آغاز خواهد شد. در ادامه با ما همراه باشید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

FAQ پرسش و پاسخ

user-comments نظر کاربران