دسته بندی: آزمون PTE معرفی آزمون PTE

1

معرفی آزمون PTE


معرفی آزمون PTE
چکیده این مطلب
انتشار: 15/09/1398 | PTE PLUS | 0 نظر | 550 بازدید

آزمون زبان انگلیسی PTE یا Pearson Test of English آزمون بین المللی سنجش سطح زبان متقاضیان ادامه تحصیل و مهاجرت به استرالیا، نیوزیلند، کانادا، آمریکا و انگلستان میباشد. این آزمون بر اساس الگوریتم های پیچیده هوش مصنوعی به صورت کاملا دقیق و منصفانه دانش زبان متقاضی را مورد سنجش قرار میدهد. مدت زمان اعلام نتایج آزمون بین یک الی پنج روز بوده و بلافصله پس از اعلام نتایج قابل ثبت نام و book کردن است.

آزمون زبان انگلیسی PTE مخفف عبارت Pearson Test of English میباشد. این آزمون بین المللی به منظور سنجش سطح زبان انگلیسی متقاضیان مهاجرت و ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور برگزار میشود و مورد تایید اداره مهاجرت و دانشگاههای استرالیا، نیوزیلند و همچنین بسیاری از دانشگاههای آمریکا، کانادا و انگلستان میباشد. در حال حاضر تقاضای شرکت در این آزمون به دلیل دقت بالا، منصفانه بودن و همچنین سرعت در ثبت نام و اعلام نتیجه آزمون رو به افزایش بوده و شمار کشور های مهاجر پذیر و دانشگاههای آنها که این آزمون مورد تاییدشان میباشد رو به افزایش است.


جدول زیر معادل سازی نمرات IELTS و TOELF با آزمون PTE ACADEMIC را نشان میدهد.

تفاوت ایلتس و پی تی ای


مزایای آزمون PTE

این آزمون کاملا مبتنی بر کامپیوتر (computer based) بوده و نیروی انسانی دخالتی در تصحیح آن ندارد و از این جهت نسبت به آزمونهای دیگر زبان کاملا منصفانه میباشد. از طرفی موتور مبتنی بر هوش مصنوعی این آزمون به صورت کاملا دقیق و با بکارگیری الگوریتم های بسیار هوشمند و پیچیده با دقت بالایی سطح زبان متقاضی را مورد سنجش قرار میدهد. در بیشتر تسکهای این آزمون توانایی و دانش زبان متقاضی از چندین جنبه و به صورت همزمان مورد سنجش قرار میگیرد. این آزمون علاوه بر سنجش چهار مهارت اصلی speaking, writing, reading و listening یا communicative skills مهارتهای Enabling skills را نیز که شامل Grammar, oral fluency, pronunciation, spelling, vocab و written discourse است را نیز مورد سنجش قرار میدهد. در زیر نمونه ای از کارنامه PTE را ملاحظه میکنید.

نمونه کارنامه pte

مدت زمان این آزمون در حدود سه ساعت بوده و در یک روز برگزار میشود. نتیجه این آزمون بین یک الی پنج روز کاری مشخص شده و در بیشتر موارد 24 ساعت پس از برگزاری آزمون قابل دسترسی میباشد. بلافاصله پس از مشخص شدن نتیجه در صورتیکه نمره مورد نظر خود را کسب نکرده باشید میتوانید نسبت به ثبت نام مجدد آزمون (booking) اقدام نمایید. با توجه به اینکه این آزمون در حال حاضر در کشور ایران برگزار نمیشود، جهت برگزاری آزمون میبایست به یکی از کشور هایی که این آزمون در آنها برگزار میشود مانند ترکیه، دبی، ارمنستان و یا جمهوری آذربایجان سفر کنید.

پیشنهاد گروه آکادمیک PTE PLUS برای قبولی در آزمون پی تی ای

با توجه به دقت بسیار بالای سنجش سطح دانش زبان متقاضیان توسط آزمون پیرسون، توصیه اکید گروه آکادمیک PTE PLUS به متقاضیان این است که ابتدا روش های صحیح مطالعه هر یک از بخشهای این آزمون را به درستی فرا گرفته و با تکنیک ها و نحوه نمره دهی هر قسمت به صورت دقیق آشنا شوند، سپس با برنامه ریزی دقیق و PTE Study Plan پیشنهادی گروه آکادمیک PTE PLUS به مطالعه دقیق منابع آزمون بپردازند و طبق برنامه زمانبندی در تمرینات گروه شرکت کرده و با نقاط ضعف خود آشنا شوند. در مرحله بعد نسبت به برگزاری آزمون ماک پیرسون اقدام کنند و با تحلیل دقیق کارنامه ماک توسط تیم مجرب گروه پی تی ای پلاس نسبت به برطرف کردن نقاط ضعف خود اقدام کرده و در نهایت برای برگزاری آزمون اصلی آماده شوند. با این روش ضمن صرفه جویی در وقت و کوتاه شدن مدت زمان مطالعه، از اتلاف هزینه های برگزاری آزمون های مجدد و هزینه های سفر به خارج از کشور جلوگیری خواهد شد. به خود افتخار میکنیم که از ابتدای این مسیر تا کسب موفقیت در این آزمون در کنار شما باشیم. با ما در ادامه همراه باشید.


این مطلب را به اشتراک بگذارید

FAQ پرسش و پاسخ

user-comments نظر کاربران